Razítko je v první řadě mechanický a zjednodušený způsob tisku při kterém se pomocí barvy otiskne motiv na plochý tiskový podklad.

Vlastnosti razítka

Razítko je typické tím, že má praktické držadlo a hladkou spodní plochu. Na této ploše je upevněná vulkanizovaná gumová stočka která má vylaserované prohloubení. Tyto prohloubení zobrazují motiv který je po otištění na podkladu vidět. Při vtlačení razítka do razitkové podušky se tyto zvýšení obarví inkoustovou barvou. Při nasazení na tiskovém podkladu a lehkém přitlačení razítka se barva otiskne.

Výhody razítka

Razítko můžete použít jako praktickou pomůcku a můžete tím ušetřit zbytečnou psací a tak zvýšit efektivnost kancelářské práce. Z tohoto důvodu se razítka potřebují a používají v případech kdy se určité písemné práce často zopakují. Razítko se používá také v případech ve kterých je potřeba ověřit určité dokumenty. V tomto případě razítko funguje jako pečeť nebo podpis. V této souvislosti se dá i říct, že razítko funguje i dokonce jako ověření nebo jako účtenka když se jedná o všeobecný platební styk. Tyto razítka jsou známé i pod výrazem poštovní razítko.

Typy razítka

Pomocí razítek lze ozdobit různé karty a obrazy, které můžete pak darovat. Inspirující nabídku najdete na webu logiprint.cz. Stejně jaký je rozsah použití razítek je i rozsah způsobu jejích výroby.

Jistě jste již použili datumové razítko nebo číslovací razítko. Tyto typy se nepoužívají pouze v kancelářích ale i v domácnostech. Datumové nebo číslovací razítka se stali populární tím, že je lze flexibilně nastavit. Razítko přitom splňuje všechny podmínky na nastavení dne, měsíce a roku resp. číslic, znaků a interpunkcí. Gumové pásmo se nachází na integrovaném pohyblivém válci a přes tento samostatně nabírá barvu. Tento válec se také nazývá \"barevný válec\". Tím pádem není nutno dokoupení dodatečné razítkovací podušky. Válcové razítka se dají rozdělit na dvě skupiny: včetně nebo bez samobarvící mechaniky.

Válcové razítko je praktické zařízení které obsahuje motivy, které chcete tisknout na jednom nebo vice gumových válcích, které jsou vedené přes válce nacházející se v umělohmotným krytu. Pokud stojí motiv svisle, je možno obarvit válec pomocí razítkovací podušky.

Pokud chcete označit materiál jako například dřevo nebo umělohmotné plochy, použijte speciální vypalovací razítko.

Paginovací razítko je obzvlášť zajímavé. Na základě speciálního mechanismu razítko průběžně zvyšuje číslice. Paginovací razítko je kovové a v jeho krytu je zabudována malá razítkovácí poduška. Po každém otisku se následující číslice obarví samostatně.

Zákaznický servis pouze v němčině a angličtině: +420 246019024
Emailová adresa: info@logiprint.cz

LOGIPRINT INTERNATIONAL PRINTINGFACTORY, SL y Cia S.Com

Copyright logiprint.cz, Impresum, Zrovna vidíte stránku Razítka